top of page
Lokal Enerji Genel Müdürlük

Geçmişten bugüne, sürekli büyüyen bir başarı hikayesi.

Lokal Enerji, 2005 yılında Murat Yıldırım tarafından kuruldu. İlk birkaç yıl ulusal ve uluslararası kara yollarıyla akaryakıt taşıma ve petrol sahalarına servis hizmetlerini yürüttük. Bu süre zarfında Türkiye Petrolleri’nin taşıması ve Kuzey Irak’tan gerçekleştirilen ham petrol ve motorin sevkiyatlarıyla önemli tecrübeler elde ettik.

Ankara Güvercinlik ve Diyarbakır akaryakıt depolama tesislerimizin açılışını, Ankara Kahramankazan’daki LPG depolama ve dolum tesisimiz izledi. Demiryolu bağlantıları sayesinde güvenilir ve hızlı sevkiyata olanak sağlayan bu yatırımlarımızın ardından Anapet akaryakıt taşıma şirketimizi kurduk ve sarnıç vagon satın alımlarıyla sektörün en büyük demiryolu taşıma filosuna sahip olduk.

Kırıkkale Yahşihan’da inşa ettiğimiz aktarma tesisimizle, sarnıç vagonlardan kara tankerlerine akaryakıt aktarımının önünü açtık. Bu gelişmeler yaşanırken akaryakıtın en çok tüketildiği lojistik sektöründe de öz mal araç çeker treylerlerimizle taşımacılık sektöründe örnek gösterilen yeni iştirakimizi bünyemize kattık.

 

Lokal Enerji olarak kuruluşumuzdan bugüne olduğu gibi, doğru işlere imza atarak emin adımlarla büyümeye ve ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam ediyoruz.

bottom of page